Valmez zve na mezinárodní basketbalový turnaj

06.04.2023 08:12

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ - Velký pátek (7. dubna) a bílá sobota (8. dubna) se ve Valašském Meziříčí ponesou v basketbalovém duchu. Město na soutoku Bečev bude totiž hostit již druhý ročník turnaje kadetů Easter Basketball Valmez Cup.
„Po loňské úspěšné premiéře, kdy se podařilo navázat spolupráci mezi naším basketbalovým klubem a hostujícími týmy včetně partnerského Čačaku v Srbsku, jsme se rozhodli v turnaji pokračovat. Je to skvělá příležitost pro mladé hráče porovnat své zkušenosti na mezinárodní úrovni,“ řekl místostarosta Petr Nachtmann. Letos tak do velikonočního klání kadetů ročníku narození 2005 a 2006 zasáhnou vedle pořádajícího celku Basket Valmez, také TSM Slávia Žilina (Slovensko), KKS Tarnowskie Góry (Polsko) a KK Borac Čačak (Srbsko)
„Turnaj, který bude probíhat v tělocvičně místní Střední průmyslové školy stavební, zahájíme v pátek 7. dubna a sobotu 8. dubna vždy v 9 hodin. Fanoušci se mohou těšit na celkem šest zápasů a určitě to bude pěkný basketbal v podání našich sportovních nadějí,“ pozval místostarosta Nachtmann. Vstup je zdarma. Akce proběhne pod záštitou města Valašské Meziříčí a Zlínského kraje.

Vlastimil Langer

Zdroj a foto: MěÚ Valašské Meziříčí