Valašský hokejový klub zve děti na Týden hokeje

22.01.2022 14:09

VSETÍN- Jedinečnou možnost vyzkoušet si zdarma jaké to je být hokejistou, budou mít v úterý 25. ledna od 17 hodin všechny děti bez rozdílu dovednosti bruslení. „Valašský hokejový klub ROBE Vsetín ve spolupráci s Českým hokejem pořádá Na Lapači akci v rámci Týdne hokeje. Kromě zážitku z bruslení si každé dítě navíc odnese domů zajímavý hokejový dárek,“ uvedla tisková mluvčí vsetínské radnice Jana Raszková.
Týden hokeje je série sportovních akcí pro děti ve věku 4 až 8 let a jejich rodiče. Jedná se o akce, při nichž mají děti unikátní příležitost seznámit se s ledním hokejem a vytvořit si prvotní hokejový zážitek.
„Pro děti je připraven zábavný program na ledě i mimo něj, rodiče mají možnost se detailně seznámit s tím, co obnáší mít doma malého hokejistu, a jaký je přínos ledního hokeje pro jeho fyzický a osobnostní rozvoj. Co všechno je potřeba si na akci přinést? Stačí jen brusle, helma a rukavice (postačí lyžařská helma a rukavice). Pokud nedisponujete bruslemi a helmou, můžete se obrátit na Libora Forcha (602 547 516) s dotazem na možnost zapůjčení vybavení přímo na místě,“ upřesnila radniční mluvčí. 
Více informací najdete na webu www.tydenhokeje.cz. Akce Týden hokeje se v rámci projektu Pojď hrát hokej koná podeváté po celé České republice a celkově už podesáté. Díky dosavadním ročníkům získalo první zkušenost s ledním hokejem přes třicet tisíc dětí.

Vlastimil Langer

Zdroj a foto: MěÚ Vsetín