Valašský expres se střetl s bagrem v místní části Vsetín-Ústí

18.04.2022 16:34

VSETÍN/ÚSTÍ - Při střetu nedošlo k vykolejení vlaku ani ke zranění osob.„Požární poplach byl vyhlášen v 13:17 hodin jednotce Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje stanice Vsetín. Byla uvědoměna i Správa železnic, státní organizace. Cestu k místu nehody jsme museli absolvovat pěšky. Jednalo se o vzdálenost asi 500 metrů. Po dohodě s Inspektorem nehodové pohotovosti bylo domluveno, že evakuace cestujících proběhne až po přistavení náhradního vlakového spoje,“ informoval Roman Žemlička z HZS Zlínského kraje.
Do náhradního spoje hasiči evakuovali 125 dospělých osob a 19 dětí. „Po předání místa nehody Hasičskému záchrannému sboru Správa železnic, státní organizace, jsme se vrátili zpět na stanici,“ dodal Roman Žemlička s tím, že k podobné nehodě na této trati došlo letos 31. března před desátou hodinou dopolední.

Zdroj a foto: HZS Zlínského kraje