Valašské Meziříčí ocenilo osobnosti města

17.09.2021 08:05

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ - Po osmiměsíčním odkladu předali představitelé valašskomeziříčské radnice laureátům ceny města a starosty za rok 2020. Jejich držiteli se stali Eva Ježíková, Markéta Irglová, Pavel Drda, in memoriam Milan Kuchynka a také Cimbálová muzika Polajka. Lednový termín, který je tradičně vyčleněn pro udílení zmíněných ocenění, muselo město kvůli pandemii koronaviru přesunout na září.
„Na ochotě nominovaných osobností a jejich rodinných příslušníků převzít cenu se to však naštěstí nijak nepodepsalo. Jsem moc rád, že se seznam držitelů ceny města rozrostl právě o Evu Ježíkovou, Markétu Irglovou, Pavla Drdu a in memoriam také Milana Kuchynku. Zároveň mě těší, že jsem mohl cenu starosty města předat Cimbálové muzice Polajka, která je s Valašským Meziříčím také neodmyslitelně spjata,“ řekl starosta Robert Stržínek. „Markéta Irglová, která žije na Islandu, se však slavnostního podvečera osobně zúčastnit nemohla, a tak si cenu oficiálně převezme až v roce 2022. Cenu za Milana Kuchynku pak převzala jeho žena Hana se synem Milanem,“ sdělil tiskový mluvčí meziříčské radnice Jakub Mikuš.

Vedle poděkování za svou práci, propagaci a prezentaci města Valašské Meziříčí převzali laureáti z rukou vedení radnice také dar, pamětní list a kytici. Nechyběl ani krátký rozhovor s oceněnými. O hudební doprovod se postaralo Smyčcové kvarteto pedagogů ZUŠ Alfréda Radoka a závěrečné vystoupení patřilo Cimbálové muzice Polajka s Valašským souborem písní a tanců Bača.
Vlastimil Langer
Zdroj a foto: MěÚ Valašské Meziříčí