Valašské Klobouky vyhodnotily soutěž Město v květech

24.10.2021 08:31

VALAŠSKÉ KLOBOUKY – Sezóna rozkvetlých zahrad se završila, a tak nastal příhodný čas vyhodnotit ve valašských Kloboukách soutěž Město v květech.
„S výsledky své pečlivé práce na balkonech, oknech, dvorcích, terasách a zahrádkách se do letošního ročníku přihlásilo osmnáct účastníků. Jejich soutěžní fotografie posoudila porota a v minulém týdnu si vítězové obou kategorií na půdě kloboucké radnice převzali diplomy a věcné ceny,“ sdělila tisková mluvčí kloboucké radnice Lenka Zvonková.
„Srdečně gratuluji vítězům a vítězkám k jejich pěstěným zahradám a nádherným balkonům. Truhlíky v oknech a osázené předzahrádky jsou potěchou pro oko nejen jejich, ale také všem kolemjdoucích a návštěvníků,“ uvedla valašskokloboucká starostka Eliška Olšáková. „Ráda bych také poděkovala všem obyvatelům, kteří nám do soutěže poslali ukázky svých květinových výzdob. Velice nás těší, že nám pomáháte dělat ulice města a místních částí příjemné a upravené,“ dodala starostka na adresu soutěžících.
„Potěšila nás aktivita občanů, kteří se k obnovené soutěži opět vrátili a představili nám svou píli, díky níž jsme nejen zdravé, ale také krásné“ město,“ řekla Eva Fialová, koordinátorka Zdravého města Valašské Klobouky.

Vlastimil Langer

Zdroj a foto: MěÚ Valašské Klobouky