Valašská dědina zve na Večer plný čar a kouzel

23.06.2022 09:28

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM - Červnový večer plný magické atmosféry budou moci prožít návštěvnici v pátek 24. června, kdy se v amfiteátru Na Stráni ve Valašské dědině uskuteční od 21.00 program s názvem Svatojánský večer.
„V den svátku sv. Jana Křtitele si připomeneme některé zvyklosti a rituály, které tyto slavnosti od pradávna provázely. Svatojánské obřady jsou od dávných dob spojeny s mýtickou oslavou slunovratu. Bude to večer plný tajemných slunovratových zvyků a poezie,“ uvedl Jindřich Ondruš, ředitel muzea.
Ve společném programu členové souborů Radhošť a Vsacan oslaví letní slunovrat. „Zapálí svatojánský oheň – symbol slunce, se zbojníky budou hledat poklad, zatímco děvčata uvijí věnečky z kvítí milodějného, kterými si zkusí přičarovat svého milého. Představí se také dívčí sbor Krúžek štyr tet. Taje valašských léčitelů poodhalí Vojtech Bajer. Slovem provází Tomáš Gross.Po programu zahraje k tanci i poslechu cimbálová muzika,“ dodala k programu Pavlína Polášková, tisková mluvčí muzea.
Večerní vstupné do areálu je v běžné výši prohlídky areálu Valašské dědiny. Základní 120 korun, snížené 100 Kč, žáci 60 Kč, rodinné 240 korun.

Zdroj a foto: Valašské muzeum v přírodě