Václav Hudeček oslaví koncertem ve Zlíně životní jubileum

12.06.2022 13:43

ZLÍN - V úterý 14. června od 19.00 hodin se ve Velkém sále Kongresového centra Zlín koná koncert věnovaný významnému houslistovi Václavu Hudečkovi.
„Když jsem hrál poprvé se skvělou Filharmonií Bohuslava Martinů, orchestr se tak ještě nejmenoval a i Zlín nesl jiný název. Netušil jsem, kolik skvělých lidí ve vašem kraji potkám, co vše krásného zde s mojí ženou zažijeme. A že si u vás zahraji i v roce 2022, na to jsem už vůbec nepomyslel. Díky vám všem za krásný kus muzikantského života,“ vyznal se houslista Václav Hudeček.
V červnu oslaví významné životní jubileum jeden z nejproslulejších českých houslových virtuózů. Stálici českého koncertního umění pojí k regionu jihovýchodní Moravy velmi vřelý vztah, a to nejen v podobě umělcovy slavné houslové Akademie, která se v nedalekých Luhačovicích pořádá pravidelně již od roku 1997.
„Vůbec první kontakt Václava Hudečka s tehdejší gottwaldovskou filharmonií se datuje do dubna 1980, kdy se představil zdejšímu publiku v Divadle pracujících na koncertě pořádaném v rámci 5. ročníku festivalu Talentinum,“ připomněla Dagmar Garguláková ze zlínské filharřmonie.
Koncert k poctě Václava Hudečka nabídne mozartovsko-dvořákovský program. Kromě samotného jubilanta se v průběhu večera představí na pódiu Kongresového centra Zlín také violistka Kristina Fialová, dále pěvci Lada Bočková, Jiří Brückler a Český filharmonický sbor Brno, vedený Petrem Fialou. Řízení slavnostního koncertu bude svěřeno šéfdirigentovi zlínské filharmonie Robertu Kružíkovi.

Vlastimil Langer
Zdroj: Filharmonie Bohuslava Martinů

Foto: Archiv SNZ