V Uherskohradišťské nemocnici platí od 21. října omezení návštěv na lůžkových odděleních

21.10.2021 13:23

UHERSKÉ HRADIŠTĚ - S ohledem na zhoršující se epidemickou situací a doporučení o omezení návštěv pro lůžková zdravotnická zařízení vydané Krajskou hygienickou stanicí, vyhlašuje Uherskohradišťská nemocnice zákaz návštěv na lůžkových odděleních. Informaci sdělila tisková mluvčí nemocnice Lucie Sedláčková.
Usnesení o omezení návštěv padlo na mimořádném zasedání krizového štábu Zlínského kraje ve středu 20. října za účasti hejtmana Radima Holiše a vedení pěti nemocnic.
„Rozhodnutí bylo jednomyslné. Nejhůře je na tom momentálně Kroměřížská nemocnice, kde omezení návštěv platí od pondělí. Pro ostatní nemocnice jde o preventivní opatření,” řekl hejtman Holiš. Vyjádřil také obavu z příchodu další vlny epidemie a  tím i nárůstu zátěže pro nemocnice.
Výjimka z regulace návštěv bude platit pouze pro návštěvy nezletilých pacientů, doprovodu otců či jiných osob u porodu, návštěvy pacientů s omezenou svéprávností a pacientů v terminálním stádiu nevyléčitelného onemocnění. Výjimka platí pouze za dodržení dalších stanovených podmínek.
“S ohledem na bezpečnost pacientů prosíme všechny občany o zvážení nutnosti návštěv v nemocnici. Zákaz bude platit až do odvolání,” dodala mluvčí nemocnice.

Vlastimil Langer

Zdroj a foto: Uherskohradišťská nemocnice