V Uherském Hradišti začalo půjčování sdílených kol

04.04.2021 07:09

UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Prvním dubnovým dnem odstartoval v Uherském Hradišti pilotní projekt půjčování sdílených jízdních kol společnosti nextbike.
„Pro občany města a jeho návštěvníky je ve městě připraveno 75 jízdních kol, která si mohou zapůjčit k cestám po městě a na stanovišti v cíli cesty kola zase vrátit. Město chce podporou projektu rozšířit možnosti rychlého přesunu v rámci města bez nutnosti užít vlastní kolo, případně osobní vozidlo,“ uvedl tiskový mluvčí hradišťské radnice Jan Pášma.
Pro sdílená kola, která uživatelé díky specifickému designu snadno poznají, bude napříč městem a jeho částmi vymezeno 40 stanovišť.
Prvních 15 minut jednotlivé jízdy je možné na sdíleném kole absolvovat zdarma. Tato doba může pokrýt většinu cest v rámci města. Kolo lze samozřejmě využít i na delší časový úsek, který bude po čtvrt hodině jízdy zpoplatněn sazbou 24 korun za 30 minut užívání kola. Pro pravidelné zájemce o sdílená kola po delší časový úsek provozovatel nabídne i zvýhodněné měsíční (149 korun) a roční tarify (899 korun).
„Systém funguje následovně. Nejdříve si do svého telefonu si stáhnete z Google Play nebo Appstore aplikaci nextbike a zaregistrujete se. Až si budete chtít půjčit kolo, spustíte aplikaci, načtete QR kód příslušného kola a jedete,“ vysvětlil Jan Pášma.

Více informací o fungování sdílených kol i mapu jednotlivých stanic v Uherském Hradišti lze najít na webových stránkách www.nextbikeczech.com/uherske-hradiste/.

Zpětnou vazbu mohou uživatelé dávat přímo provozovateli v zákaznické aplikaci. Další možností je poslat email na servis@nextbike.com nebo kontaktovat nextbike prostřednictvím facebooku. Provozovatel uvítá i návrhy na optimalizaci provozu včetně návrhů na nové stanice, kde lze půjčit a vrátit kola nextbike.
Vlastimil Langer
Zdroj a foto: MěÚ Uherské Hradiště