V Uherském Hradišti vzpomněli 77. výročí konce 2. světové války

01.05.2022 07:45

UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Uctěním památky obětí si v sobotu 30. dubna připomnělo město Uherské Hradiště výročí 77 let od skončení druhé světové války.
„V posledních dvou letech se při výročí konce války v roce 1945 konala kvůli epidemii koronaviru pouze tichá vzpomínka. Až letos se u památníku na náměstí Míru mohli sejít občané, aby spolu se členy vedení města, zástupci Armády ČR, Sokola a dalšími hosty položili květiny k památníku, uctili památku obětí války a připomněli si její skončení v Uherském Hradišti,“ uvedl Jan Pášma, tiskový mluvčí hradišťské radnice. 
Na celkovou atmosféru vzpomínkového aktu měla vliv také současná válka na Ukrajině. Promítla se také do slov starosty města Stanislava Blahy.
„Válka, která skončila před 77 lety, se od té současné v tom hlavním nelišila. Umírali v ní nevinní lidé. Osobně to proto vnímám tak, že jsme se dnes nesešli, abychom poděkovali těm, kteří do naší země v roce 1945 pomohli vrátit svobodu. Ale hlavně, abychom uctili ty, kdo v této válce přišli o život, abychom dnes my mohli žít s našimi rodinami v míru,“  řekla strosta.
Po skončení vzpomínkového aktu na náměstí Míru se členové vedení města poklonili obětem II. světové války u památníků v jednotlivých městských částech.
Vlastimil Langer
Zdroj a foto: MěÚ Uherské Hradiště