V trolejbusech a autobusech můžete opět svobodně dýchat

15.04.2022 14:49

ZLÍN - Od čtvrtka 14. dubna již pro cestující ve veřejné dopravě neplatí povinnost zakrývat si dýchací cesty respirátorem. Cestování je jednodušší a příjemnější.
„Po dvou letech jsme mohli z vozidel odstranit nálepky, kterými byli cestující vyzýváni k nasazování roušek a respirátorů. Věříme, že používání MHD tak bude pro většinu lidí příjemnější, i s ohledem na blížící se letní období, a že se nám vrátí zákazníci, které tato povinnost odrazovala. Před nástupem do trolejbusů a autobusů se lidé budou starat jen o to, jestli mají platný jízdní doklad, a nebudou k němu hledat po kapsách a kabelkách ještě respirátor či nanoroušku. Naši revizoři nebudou muset cestující na tuto celostátně nařízenou povinnost upozorňovat,“  řekl ředitel Dopravní společnosti Zlín – Otrokovice Josef Kocháň.
Pracovníci DSZO jsou přesvědčeni, že cestujícím nehrozí ve vozidlech MHD o nic větší riziko přenosu infekčních onemocnění než například v obchodech nebo v jakýchkoli jiných uzavřených prostorech, kde se schází větší množství osob.
„Je třeba dodržovat v MHD běžná hygienická pravidla. Vracíme se k normálním zásadám při používání MHD. Odpadnou i zbytečné konflikty mezi cestujícími, když mnozí už respirátory v poslední době nenosili, ale jiní je kvůli tomu napomínali a dožadovali se, aby tato povinnost byla stále důsledně dodržována,“ poznamenal vedoucí dopravního úseku Pavel Nosálek.
Povinné používání roušek a respirátorů ve veřejné dopravě platilo pro cestující podle celostátního nařízení nepřetržitě v období od 1. září 2020, tedy téměř dvacet měsíců.

Vlastimil Langer

Zdroj a foto: Dopravní společnosti Zlín – Otrokovice