V sobotu se v Otrokovicích odehraje 1. korfbalový turnaj

11.05.2023 07:31

OTROKOVICE - Pro mnohé novinka mezi sporty. I tak lze mluvit o korfballu, který představuje kolektivní smíšenou hru připomínající basketbal. Jedinečná příležitost, vidět tento neobvyklý sport na vlastní oči, bude v sobotu 13. května, kdy se ve sportovní hale na Štěrkovišti uskuteční 1. korfbalový turnaj v Otrokvoicích A.S.K.A. CUP 2023.
„Turnaj slibuje zajímavou podívanou i netradičním uspořádáním haly, která bude na šířku rozdělena na tři hřiště, jedno pro každou věkovou kategorii U9, U11 a U13. Do turnaje jsou přihlášeny týmy Ostrava-Koblov, Děčín, Dobrá Voda u Českých Budějovic, Znojmo, Brno, ASKA Otrokovice, Kozlovice u Frenštátu pod Radhoštěm a Kostelec na Hané,“ uvedla Lenka Vaculová, otrokovická tisková mluvčí. 
Korfbal vznikl na počátku minulého století v Holandsku, ale teprve v posledních letech se prosazuje v ČR. Vzdáleně připomíná basketbal, dva týmy o čtyřech hráčích se snaží získat co nejvyšší počet bodů vhazováním míče do obroučky vyvýšeného korfbalového koše.
Korfbal původně vznikl jako součást výuky. Smíšené týmy jsou vedeny k rozvíjení spolupráce bez ohledu na pohlaví hráče.
„V Otrokovicích probíhají tréninky pod vedením Kateřiny Knápkové a Ivana Bořuty pod hlavičkou ASKA z. s., na základních školách T.G.M. a Trávníky. Přestože v sobě tento sport snoubí pohyb a soutěživost, není primárně stavěn na výkonu. Jde především o radost z pohybu a hry. A je nutno říci, že tuhle filozofii si osvojují i sami hráči, dívky i chlapci,“ dodala otrokovická tisková mluvčí.

Vlastimil Langer
Zdroj: Městský úřad Otrokovice