V sobotu se lidé projdou po nových stezkách do Chřibů

29.04.2022 07:10

OTROKOVICE - Poslední dubnová sobota patří pálení čarodějnic a město Otrokovice se rozhodlo využít této příležitosti a spolu s Otrokovickou BESEDOU naplánovalo výšlap pro veřejnost, kterým symbolicky otevřou nové Stezky Branou do Chřibů. Na trase se bude možné občerstvit a vidět rituál pálení čarodějnic. 
„Slavnostní začátek výšlapu bude ve 14 hodin v přístavišti. V tamějšéím infocentru si jeho účastníci mohou vyzvednout poukázky na dobroty z udírny, na pivo a nealko. Uplatní je v průběhu cesty buď v Horní hospodě v obci Žlutava, na hasičském hřišti na Nové Dědině nebo v cíli, kterým je obecní areál v Bělově,“ sdělila Lenka Vaculová, Otrokovice tisková mluvčí.
„V cíli všichni zájemci z řad účastníků pochodů obdrží účastnický diplom, děti navíc upomínkové předměty. Připraven je pro ně i skákací hrad a malování na obličej. Od 16 hodin bude hrát bigbítová kapela The Pohoda z Napajedel,“ přiblížil za organizátory Zdeněk Čík z Otrokovické BESEDY.
Pro přesun do cíle je možné využít připravené nově značené stezky, není to ale podmínkou. Od moravní lávky vede na Žlutavu oranžová značka. Zde je možné napojit se na žlutou trasu a do Bělova dorazit po červené.
„Pálení čarodějnic je přiopraveno na Žlutavě. Čarodějnice se slétnou v 16 hod. za sokolovnou, odkud se vydají v průvodu na fotbalové hřiště, kde budou očekávané okolo 17 hodiny. Po krátkém programu her pro mladé i staré, bude čarodějnice upálena,“ dodala mluvčí.
„Mapa a další informace jsou na webu www.branoudochribu.cz, podrobnější rady všem poskytnou pracovnice TIC v Otrokovické Besedě. V turistické sezóně také v infocentru v přístavišti, které se letos otevře právě v sobotu 30. dubna,“  řekl jednatel Otrokovické BESEDY Filip Pastuszek.

Vlastimil Langer

Zdroj a foto: Městský úřad Otrokovice