V silážní jámě v obci Popovice shořel traktor

08.02.2022 13:42

POPOVICE – Škodu předběžně odhadnutou na 600 tisíc korun způsobil dnes ráno požár traktoru v Popovicích na Uherskohradišťsku.
„Za příčinu požáru určil vyšetřovatel technickou závadu na elektroinstalaci. Nikdo nebyl zraněn, hasiči uchránili hodnoty okolo 100 tisíce korun,“ uvedl Roman Žemlička z HZS Zlínského kraje.
Hlášení o hořícím traktoru v silážní jámě přijali hasiči v 8:51 hodin. Požární poplach byl vyhlášen jednotce profesionálních hasičů z požární stanice Uherské Hradiště a jednotkám Sboru dobrovolných hasičů obcí Kunovice, Vlčnov a Hluk.
Hasiče naváděl k místu požáru černý dým nad obcí. V době jejich příjezdu byl celý traktor v plamenech. „Vývin požáru byl tak rychlý. Traktorista si stačil vynést pouze své věci. Požár jsme hasili v dýchacích přístrojích jedním vodním proudem s přimíseným pěnidlem,“ dodal mluvčí hasičů.

Zdroj a foto z místa požáru: HZS Zlínského kraje