V Rožnově začíná demolice kina

06.03.2022 07:22

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM - Demolice Kina Panorama, která bude trvat zhruba jeden měsíc, začne v pondělí 7. března. „Po celou dobu demoličních prací bude staveniště oploceno, přičemž ovšem budou zachovány průjezdy ke všem rodinným domům a k Základní škole Pod Skalkou. Od začátku demoličních prací bude především v čase ranní špičky (dovoz dětí do školy) dopravní situaci v této lokalitě dozorovat a koordinovat městská policie,“ informoval Marek Havran z rožnovské radnice.
Stařičké Kino Panorama, které již má své bohatě odslouženo, má za sebou své poslední promítání, které se uskutečnilo v úterý 1. března.
„Jakmile budou demoliční práce hotovy a nepotřebná suť bude odvezena, plynule na to naváže další část, a to hlavní stavba. Následně budou probíhat práce na venkovních prostorách okolo hlavní budovy,“ přiblížil plánovaný průběh stavebních prací Marek Moll z Odboru investic MěÚ Rožnov.

Důležitá změna čeká na řidiče, kteří zde parkují své vozy. „Parkoviště u kina již nebude možné využívat z důvodu stavebních prací. Z dostupných míst pro parkování v lokalitě kolem Bezručovy ulice je potřeba počítat s většími docházkovými vzdálenostmi,“ upřesnil místostarosta Rožnova Jiří Melcher.
Na možné změny v dopravě upozorňuje také městské policie Rožnov pod Radhoštěm. „Po konzultaci se starostou Pavlicou budeme od pondělí 7. března připraveni na zvýšený dohled na přechodech u ZŠ Pod Skalkou. Z důvodů demolice zde může být trochu nepřehlednější situace a hlavně bude omezená možnost zaparkovat při vysazování dětí v bezprostřední blízkosti kina. Budeme tedy zde hlavně v ranních špičkách dohlížet na bezpečný provoz a pomáhat s řešením případných komplikací,“ řekl ředitel rožnovské městské policie Aleš Pilař.
Demolice kina je dalším krokem dlouhodobého projektu stavby víceúčelového kulturního centra v Rožnově pod Radhoštěm. „Jsme rádi, že stavba začíná. Je to pro město a jeho obyvatele velký okamžik. Začínáme budovat dlouho očekáváné kulturní centrum. Demolici se stavební firma bude snažit stihnout v co nejkratším čase tak, aby obyvatelé v blízkém okolí nebyli omezování zvýšeným hlukem způsobeným těžkou technikou,“ slíbil místostarosta Rožnova Jiří Melcher.

Vlastimil Langer

Zdroj: MěÚ Rožnov pod Radhoštěm

Foto: Archiv SNZ