V Rožnově se už vědí, co chtějí občané

24.06.2023 14:07

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM - Tři setkání vedení města s občany proběhla v minulém týdnu v Rožnově pod Radhoštěm. Rožnované si dali kávu a zmrzlinu a diskutovali s vedením města nejen o úpravách veřejného prostoru. Hlavním tématem ve všech lokalitách bylo parkování, neméně důležitá byla i práce se zelení. Odhlasované varianty budou nyní předloženy radě města.
„Pracovní týden byl zahájen setkáním s občany v ulici 1. máje, kde se projednávala úprava cyklostezky v křižovatce ul. 1. máje a ul. 5. května. Občané si odhlasovali mimo jiné zachování parkovacích míst. Druhým hlasováním prošla úprava veřejného prostranství před nižší budovou u Rosavy. Zde bude nově vybudována asi dvacítka parkovacích míst a revitalizací projde i přilehlá zeleň, kde by měla vzniknout odpočinková zóna,“ informovala Petra Graclíková, rožnovská tisková mluvčí.
V úterý 20. června se pokračovalo v ulici Kulturní. I zde bylo velký tématem k diskuzi parkování, které je zejména v této lokalitě problematické. Občané valnou většinou odhlasovali rozšíření parkování o přibližně 50 legálních parkovacích míst. Samozřejmostí je doplnění mobiliáře, zeleně a vybudování zón k odpočinku a relaxaci.
„Posledním místem, kde se vedení města setkalo s občany byla lokalita Písečná. Zúčastnění měli možnost diskutovat úpravu veřejného prostranství pod hřištěm ZŠ 5. května. Po představení projektu bylo odhlasováno vybudování asi 50 parkovacích míst, zachování dětského hřiště, přibude nový altánek a hřiště pro větší děti a samozřejmosti je práce s modrozelenou infrastrukturou,“ pokračovala mluvčí. 
„Chceme, aby se rožnovanům ve městě dobře žilo a neustále na tom pracujeme. Rozvoj města plánujeme s jeho obyvateli, proto jsme šli do tří lokalit a představili lidem projekty, které chystáme. Byly připraveny vždy dvě varianty, které jsme diskutovali a vysvětlovali přímo na místě. Poté dostali občané prostor hlasovat a na základě vlastního uvážení rozhodli, která varianta je dle nich ta nejlepší. Samozřejmě zde vyplynulo i několik užitečných podnětů, které do záměrů zapracujeme a celá lokalita tak bude rozvinuta ještě lépe a více na míru našim obyvatelům. Byla to velmi příjemná setkání a já se už teď těším na další, tentokrát podzimní, sérii,“ dodal Jan Kučera, starosta města.

Vlastimil Langer

Zdroj a foto: MěÚ Rožnov pod Radhoštěm