V řece Moravě znovu uhynulo větší množství ryb

31.07.2021 18:06

UHERSKÉ HRADIŠTĚ – K likvidaci většího množství uhynulých ryb v řece Moravě vyjeli dnes v 10:54 hodin profesionální hasiči z Uherského Hradiště. Nehybná rybí těla lemovala oba říční břehy v prostoru od mostu spojujícího Uherské Hradiště se Starým Městem u Uherského Hradiště až po místní část Štěpnice.
„V řece se vyskytuje blíže neurčený počet ryb různých velikostí a druhů např. kapr, bolen, karas, jelec atd.,“ informoval Roman Žemlička z HZS Zlínského kraje s tím, že testy potvrdily normální obsah kyslíku a vyloučily škodliviny ve vodním toku.
Na místě byl zástupce životního prostředí a státního podniku Povodí Moravy i profesionální hasiči z centrální požární stanice Zlín.
Podle odborníků by příčinou úhynu ryb mohla být zvýšená teplota vody ve spojení s úbytkem kyslíku v ní.

Zdroj: HZS Zlínského kraje

Ilustrační foto: Archiv SNZ