V řece Moravě uhynuly ryby, hasiči provzdušňovali vodu

30.07.2021 14:44

UHERSKÉ HRADIŠTĚ – Kvůli úhynu ryb zasahovali dnes ráno profesionální hasiči z Uherského Hradiště a Zlína na řece Moravě poblíž Baťova kanálu na vlastní tok řeky na rozhraní Starého Města a Uherského Hradiště.
„Informace o úhynu ryb na řece Moravě byla dána starostům obou měst. Zásahu hasičů se zúčastnili i zástupci státního podniku Povodí Moravy, kteří odebrali vzorky vody. Hasiči provedli měření spektrometrem. Ve vodě nebyly nalezeny žádné toxiny, ale voda měla nízký obsah kyslíku. Povodí Moravy i hasiči pomocí čerpadel a člunu zajišťovali provzdušnění vody. Velitel zásahu si vyžádal příjezd Chemické laboratoře z Frenštátu pod Radhoštěm.
Výsledky rozborů budou známy v průběhu příštího týdne,“ informoval Roman Žemlička zu HZS Zlínského kraje.

Zdroj a foto: HZS Zlínského kraje