V průmyslové zóně Holešov hořel náklad kartonů na kamionu

09.03.2022 07:10

HOLEŠOV – Škodu za 900 tisíc korun způsobil v úterý 8. března dopoledne v průmyslové zóně v Holešově požár nákladního automobilu naloženého papírem. U požáru zasahovalo šest jednotek hasičů, nikdo nebyl zraněn.
„Zprávu u požáru nákladního automobilu jsme přijali v 10:41 hodin. V době našeho příjezdu byl náklad na ložné ploše nákladního automobilu v plamenech. Požár jsme hasili v dýchacích přístrojích několika proudy vody. Hořící kousky papíru, které odfoukával vítr, zapálily i trávu nedaleko od automobilu. Na hasební zásah jsme celkem použili 50 tisíc litrů vody,“ informoval Roman Žemlička z HZS Zlínského kraje.
Řidič vozidla vyšetřovateli hasičů sdělil, že přijel k firmě a vypnul motor. Potom odešel do firmy provést nezbytné administrativní úkony ve věci dovezeného nákladu. Po příchodu k automobilu zjistil, že z pod plachty vychází kouř. Odhrnul plachtu a zjistil, že náklad hoří, proto ihned informoval hasiče.
Vyšetřovatel ohledáním místa požáru zjistil, že příčinou požáru byla technická závada na brzdovém systému.

Zdroj a foto z místa požáru: HZS Zlínského kraje