V provozně na zpracování masa hořela část chladicího zařízení

04.10.2020 09:45

VSETÍN – Škodu za jeden milion korun způsobil v sobotu 3. října požár v provozovně zpracování masa v přízemí domu ve Vsetíně v ulici Smetanova. Nikdo nebyl zraněn.
„Oznámení o požáru jsme obdrželi ve 14:30 hodin. Hasiči v dýchacích přístrojích v silně zakouřeném prostředí průzkumem zjistili, že v provozovně hořela jedna klimatizační jednotka chladicího zařízení. Požár uhasili jedním hasicím přístrojem a odpojili technologie od přívodu
elektřiny,“ informoval Roman Žemlička z HZS Zlínského kraje.

K odvětrání provozovny použili přetlakový ventilátor. Majiteli a další osobě v provozovně přivolali Zdravotnickou záchrannou službu Zlínského kraje s ohledem na možnou intoxikaci. „Vyšetřovatel hasičů určil příčinu vzniku požáru jako technickou závadu na elektroinstalaci. Škoda způsobená požárem a zplodinami hoření byla určena v předběžné výši 1 milion korun na potravinách a 200 tisíc korun na technologii a stavbě. Byly uchráněny hodnoty v předběžné výši 200 tisíc korun,“ dodal Roman Žemlička.

Zdroj foto: HZS Zlínského kraje