V příštím týdnu začne blokové čistění Vsetína

02.05.2021 10:01

VSETÍN - Technické služby města Vsetína, p. o. (TS) se v následujícím týdnu pustí do blokového čistění jednotlivých městských částí. „Tato činnost je plánována na květen až srpen. Občané budou vždy dopředu informováni přenosným dopravním značením, aby mohli odstavit svá auta a umožnili tak hladký průběh úklidu,“ sdělila tisková mluvčí vsetínské radnice Jana Raszková.
V jednotlivých lokalitách dojde v době úklidu ke změně dopravního značení osazením přenosných dopravních značek zakazujících stání, které budou doplněny o termíny úklidu. „Značky instalujeme v dostatečném předstihu a žádáme proto řidiče, aby je respektovali a umožnili tak plynulé a stoprocentní vyčištění komunikací i parkovacích ploch odstavením svých vozů na jiná parkoviště,“ uvedl ředitel TS Josef Stejskal, jenž zároveň upozornil, že neukáznění řidiči, kteří ponechají své vozy v zakázaných zónách, budou vystaveni postihu ze strany městské policie.  
Blokové čištění čeká jako první sídliště Rybníky a Trávníky, a to v době od 4. do 27. května Poté přijde v termínu od 8. do 29. června na řadu Dolní město, Svárov a Rokytnice. Sídliště Sychrov, Jasenka a Horní město se dočkají blokové očisty 1. až 27. července. Jako poslední přijdou na řadu Ohrada a Luh, a to od 3. do 26. srpna. Čištění bude prováděno od 7 do 14 hodin.

Vlastimil Langer
Zdroj a foto: MěÚ Vsetín