V pondělí se otevřou zahrádky restaurací, 2. stupně základních škol budou pokračovat v rotační výuce

16.05.2021 11:29

ZLÍNSKÝ KRAJ – Ve Zlínském kraji došlo v posledních dnech k mírnému poklesu nakažených s onemocněním Covid-19.  „I ve Zlínském kraji tak může od pondělí 17. května dojít k rozvolnění protiepidemických opatření. Otevřít budou moci zahrádky restaurací a spustí se také venkovní kulturní akce. K dalšímu rozvolnění dojde také v oblasti školství,“ uvedla krajská tisková mluvčí Soňa Ličková.
„Počet nakažených na 100 tisíc obyvatel, což je klíčový ukazatel pro rozvolňovací vládní balíčky, klesl ve Zlínském kraji na 120. Čísla dokazují, že nákaza mírně klesá. K tomu, abychom nad koronavirem vyhráli, je zapotřebí kolektivní zodpovědnost. Když se nespojíme jako kolektiv, tak nikdy nevyhrajeme. Pojďme se naočkovat, dodržujme pravidla a budeme se moci vrátit k normálnímu životu,“ řekl hejtman Zlínského kraje Radim Holiš.
Od pondělí 17. května dojde k rozvolnění v oblasti školství. „Pro první stupně základních škol skončí rotační výuka, v případě druhých stupňů základních škol a nižších stupňů víceletých gymnázií bude rotační výuka ve Zlínském kraji pokračovat. V platnosti zůstává také preventivní testování žáků,“ sdělila krajská radní Zuzana Fišerová, zodpovědná za oblast školství. Pokud některé škole nebudou stačit antigenní testy do další dodávky, mohou se tyto školy obrátit na zlínskou pobočku Národního pedagogického institutu.
Restaurace budou moci za dodržení nastavených pravidel otevřít zahrádky. Více informací k podmínkám provozu venkovních zahrádek zařízení stravovacích služeb najdete na stránkách Krajské hygienické stanice Zlínského kraje https://www.khszlin.cz/.

Text a foto:Vlastimil Langer
Zdroj: Zlínský kraj