V pátek proběhne v Panské zahradě oblíbený Den stromů

21.10.2021 11:35

VSETÍN – Den stromů  pro děti z mateřských a základních škol připravuje ALCEDO ve spolupráci se studenty vsetínského gymnázia připravuje na pátek 22. října. Konat se bude tradičně v Panské zahradě, přichystána budou stanoviště věnována stromům a jejich životu.
Děti se mohou těšit na barevné podzimní tvoření, pohybové hříčky v přírodě a také na tradiční moštování a ochutnávku moštu a sušených plodů.
„Stromy jsou veledůležitou součástí přírody naší planety. Dávají nám toho opravdu hodně a nic za to nechtějí. Na dni stromů se snažíme účastníkům přiblížit význam stromů pro lidstvo tak, aby pochopili, proč je žádoucí se o ně i starat a ne jen bezohledně využívat,“ informoval Lukáš Kamas z ALCEDA.
Den stromů se slaví ve více než 40 zemích světa. Svátek věnovaný stromům u nás připadá na podzim, protože je to doba vhodná k sázení stromů, jemuž je tento svátek primárně zasvěcen.
Lesy a háje byly považovány za posvátné od dávné minulosti, byly uctívané a chráněné a vážnost tohoto počinu byla předávaná z generace na generaci. V dnešní době Den stromů připomíná, jak důležitou hodnotu pro nás stromy a lesy mají. 

Akce probíhá v rámci osvětové kampaně Stromy a my.

Vlastimil Langer

Zdroj a foto: MěÚ Vsetín