V otrokovickém přístavišti vzniká nová odpočinková zóna

25.03.2022 08:42

OTROKOVICE - Zázemí parku u přístaviště v Otrokovicích na Baťově prochází proměnou, která zajistí možnost odpočinku všem návštěvníkům a uživatelům přilehlé páteřní cyklostezky. Vznikají zde nové chodníky, lavičky a doplněn bude také nový mobiliář. Otrokovičtí radní se také shodli na dobudování druhé etapy, která naváže stavbou budovy se zázemím pro informační centrum, občerstvení i sociální zařízení.  
„Otrokovickým přístavištěm přes léto doslova proudí aktivní lidé, kteří se vydali na výlet na kolech, pěšky či jinými prostředky. Významnému turistickému uzlu, který se nachází na rozhraní tří regionů, ale chybělo potřebné a hlavně důstojné zázemí,“ uvedla tisiková mluvčí radnice Lenka Vaculová.
„V loňském roce jsme se rozhodli investovat přibližně 1,6milionu korun, které by pomohly vytvořit příjemné místo pro odpočinek pro všechny, kdo do těchto míst zavítají. Využili jsme stávajícího parku a vzrostlých stromů, které v letních dnech vytvoří příjemný stín a vybízí tak k zastavení. Hlavním cílem bylo prostor kultivovat a umožnit jeho větší využití, ale zároveň udržet jeho přírodní charakter,“ přiblížila hlavní myšlenku projektu starostka města Otrokovice Hana Večerková. 
Základ první etapy projektu tvoří chodníky pro pěší v obloukovém a kruhovém tvaru, které jsou navrženy tak, aby nezasahovaly do kořenového systému stávajících vzrostlých stromů. „Na chodníky navazují pobytové zpevněné plochy ve tvaru kruhu nebo kruhových výsečí pro mobiliář.  Dominantním prvkem jsou velkokapacitní obloukové sedací lavice ze žulové podezdívky. Chodníky a kruhová plocha jsou navrženy z broušeného betonu, navazující odpočinkové plochy z drobné žulové mozaiky, která bude lemována dvojřádkem ze žulové kostky,“ popsal vedoucí odboru rozvoje města Erik Štábl.
Na odpočinkovou zónu naváže druhá etapa projektu, která počítá s vybudováním nové sestavy budov. Sem se přesune turistické informační centrum, oblíbené občerstvení i potřebné sociální zázemí. „Všechny tyto prvky v přístavišti byly. Nicméně každý samostatně, roztříštěně a bez koncepce. Soustředěním všeho pod jednu střechu celý prostor prokoukne a dostane novou ucelenou tvář. Věřím, že se stane oblíbenou zastávkou na této frekventované trati,“ uzavřel otrokovický místostarosta Petr Ťopek.  

Vlastimil Langer
Zdroj a foto: Městský úřad Otrokovice