V Otrokovicích byla zahájena topná sezona

21.09.2021 07:35

OTROKOVICE - Po poklesu venkovních teplot zahájila 20. září městská společnost TEHOS topnou sezonu. „Topení se rozehřála ve více než 5600 domácnostech, v základních a mateřských školách, úřadech a dalších institucích. Topná sezona začala v Otrokovicích dříve než vloni, kdy se začalo topit 26. září,“ informovala tisková mluvčí otrokovické radnice Romana Pastuszková.

„V této souvislosti připomínáme odběratelům, že odpovědní zástupci jednotlivých domů mají možnost zdarma sledovat parametry dodávky tepelné energie do svého domu včetně spotřeb tepla, a to prostřednictvím webových stránek www.tehosotrokovice.cz,“ uvedl Tomáš Morys, jednatel TEHOSU. Vnitřní teplotu v bytech a tedy i spotřebu tepla totiž určuje koncový odběratel.

Podle tiskové mluvčí Jany Burešové zareagovala na ochlazení i Teplárna Otrokovice, která také zahájila vytápění. Podle vyhlášky Ministerstva průmyslu a obchodu začíná topná sezona 1. září a končí 31. května. V tomto období se začíná topit, když průměrná denní teplota venkovního vzduchu dva dny po sobě klesne pod 13 stupňů Celsia a podle vývoje počasí nelze očekávat její zvýšení.
Vlastimil Langer
Zdroj: MěÚ Otrokovice
Ilustrační foto: Archiv SNZ