V Osvětimanech na Uherskohradišťsku shořela hospoda

29.03.2022 08:31

OSVĚTIMANY – Sedm hasičských jednotek zasahovalo dnes v noci u rozsáhlého požáru roubené hospody Na srubu v Osvětimanech na Uherskohradišťsku. Nikdo nebyl zraněn, škody podle prvotních odhadů půjdou do milionů.
„Hlášení o požáru jsme přijali v 02:31 hodin. V době našeho příjezdu k požáru hořela celá střecha objektu. Na místo se dostavil správce budovy. Hasební práce jsme prováděli v dýchacích přístrojích s několika proudy vody. Odběrní místo vody k hašení bylo zřízeno u hasičské zbrojnice a ve středu obce Osvětimany,“ informoval Roman Žemlička z HZS Zlínského kraje.
Lokalizaci požáru ohlásil velitel zásahu v 03:31 hodin. „Po lokalizaci hasiči měřili teploty konstrukcí, rozebírali ji a dohašovali skrytá ohniska hoření. Příčina požáru a výše škody budou určeny během dnešního šetření v dopoledních hodinách,“ dodal mluvčí hasičů.
Na likvidaci požáru se podílely jednotky HZS Zlínského kraje ze stanice Uherské Hradiště, Sboru dobrovolných hasičů obcí Osvětimany, Buchlovice a Boršice. V rámci mezikrajské výpomoci u požáru zasahovala jednotka HZS Jihomoravského kraje a jednotky Sboru dobrovolných hasičů obcí Syrovín a Žeravice.
Zdroj a foto z místa požáru: HZS Zlínského kraje