V Nětčicích na skládce odpadků shořel pracovní stroj

09.02.2022 16:04

NĚTČICE -  Kvůli technické závadě začal dnes dopoledne hořet pracovní stroj na skládce odpadu v Nětčicích na Kroměřížsku. Nikdo nebyl zraněn, požár stroj zcela zničil, škoda je okolo půl milionu korun.
„Hlášení o požáru jsme přijali v 9:50 hodin a za 13 minut byly na místě tři jednotky hasičů z Morkovic-Slížan, Kroměříže dobrovolných hasičů ze Zdounek. Při jejich příjezdu byl stroj v plamenech. Hasiči dvěma vodními proudy se smáčedlem požár během 20 minut lokalizovali,“ informoval Roman Žemlička z HZS Zlínského kraje.
Řidič stroje uvedl, že během práce ucítil kouř. Vypnul proto motor a vystoupil. Z motorového prostoru začal vycházet kouř. K hašení proto použil jeden hasicí přístroj. „Z motoru začaly vyšlehávat plameny, proto utíkal pro druhý hasicí přístroj. Během hašení se nadýchal zplodin hoření i prášku. Sanitka Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje ho proto odvezla k dalšímu vyšetření do nemocnice,“ sdělil mluvčí hasičů.
Příčinou požáru se zabývají policisté i vyšetřovatel hasičů. Po vyhodnocení získaných poznatků bude technická závada upřesněna později.

Zdroj a foto z místa požáru: HZS Zlínského kraje