V Nemocnici AGEL Valašské Meziříčí se za uplynulý rok narodilo 742 dětí

05.01.2022 08:07

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ - V loňském roce přišlo na svět v porodnici Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí 742 dětí. Celkem zdravotníci přivedli na svět 387 děvčat a 355 chlapců. Prvním miminkem roku 2022 se stal chlapeček Hugo, který se narodil na Nový rok ve 2:36 hodin s mírami 3430 g a 50 cm.
„Nejoblíbenějšími jmény pro čerstvě narozená miminka byla v minulém roce ta tradiční česká, která si stále drží svou oblibu. „Mezi dívčími jmény vítězila Eliška, Natálie, Tereza, Sofie, Ema, mezi jmény chlapců zaseJakub, Tobiáš, Vojtěch, Filip nebo Mikuláš, prozradila Hana Valuchová, staniční sestra novorozeneckého oddělení Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí s tím, že nejvíce dětí se narodilo v lednu, kdy zdravotníci zapsali do porodní knihy 73 novorozenců. Bohatý byl také květen s 66 dětmi.

„Rodné listy ovšem zaplnila také netradiční jména dětí narozených ve Valašském Meziříčí. Mezi děvčaty to byla například Malvína, Larisa, Jovanka, Raisa, Lauren, u chlapců pak Maiolo, Teddy, Bruno, Marcus či Kevin,“ dodala staniční sestra.

Prvním dítětem roku 2022 a zároveň i celého Zlínského kraje byl v Nemocnici AGEL Valašské Meziříčí chlapeček. Malý Hugo se narodil 1. ledna ve 2 hodin a 36 minut, vážil 3430 gramů a měřil 50 centimetrů. Jeho maminka přijela do valašskomeziříčské nemocnice rodit z Hranic. V porodnici však běžně vítají i rodičky z Nového Jičína, z Frenštátu pod Radhoštěm, Bystřice pod Hostýnem, Hranic nebo Rožnova pod Radhoštěm.

„Porodnice Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí nabízí nastávajícím maminkám předporodní kurzy, předporodní cvičení, aromaterapii, možnost prohlídku porodního sálu, přednášky na téma porodu či péče o děti a také příjemné prostředí i podmínky k porodu. Oddělení šestinedělí zahrnuje celkem 15 lůžek. Rooming-in je na pokojích již samozřejmostí a výrazně roste procento klientek se zájmem o bonding,” sdělil Adam Knesl, tiskový mluvčí nemocnice.
Vlastimil Langer

Zdroj a foto: Němocnice AGEL Valašské Meziříčí