V Napajedlích hořel sklad respirátorů a rukavic, škoda jde do milionů

24.05.2021 14:03

NAPAJEDLA – Škodu předběžně vyčíslenou na 11 milionů korun způsobil dnes v noci požár skladu zdravotnického materiálu na okraji města Napajedla, kde mělo být v době požáru uskladněno velké množství hygienických pomůcek. K požáru vyjíždělo po druhé hodině ráno šest jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů. Nikdo nebyl zraněn.
„V době jejich příjezdu byl již objekt požárem kompletně zasažen. Hasiči proto okamžitě nasadili několik útočných proudů a soustředili se především na ochranu dalšího přilehlého objektu. Postupně bylo povoláno sedm cisternových vozů a automobilový žebřík,“ informoval Pavel Řezníček z HZS Zlínského kraje.
Hasiči zasahovali v dýchací technice a mimo vody jako hasivo použili také pěnu. Po necelé hodině hasebních prací ohlásil velitel zásahu lokalizaci požáru, a po dohašení všech ohnisek byla v 7:01 hodin ohlášena celková likvidace.
„Na místě od rána pracovali kriminalisté společně s policejním psovodem se psem speciálně vycvičeným na vyhledávání akcelerantů hoření. Škoda, kterou kriminalisté předběžně vyčíslili, činí asi jedenáct milionů korun. V této souvislosti zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu poškození cizí věci. Pachateli v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na šest let,“ řekla policejní mluvčí Monika Kozumplíková.
Ve stejném skladu došlo koncem února ke krádeži respirátorů a rukavic v hodnotě asi dva miliony korun. Tento případ zlínští kriminalisté dosud prověřují.

Zdroj: HZS a Policie Zlínského kraje

Foto: HZS Zlínského kraje