V Martinicích na Kroměřížsku hořel rodinný dům

09.04.2021 08:58

MARTINICE -  Škodu za 50 tisíc korun způsobil ve čtvrtek 8. dubna požár rodinného domu v Martinicích na Kroměřížsku. Příčinou požáru bylo nedodržení bezpečné vzdálenosti hořlavých materiálů od elektrického zdroje tepla.
„Hlášení o požáru jsme přijali v 20:46 hodin. K požáru vyjeli profesionální hasiči z požární stanice Holešov a dobrovolní hasiči z Holešova a Martinic. Průzkumem zjistili, že v samostatně stojícím domě není žádná osoba. Požár uhasili vysokotlakým proudem vody. K požáru byl povolán vyšetřovatel hasičů. K zmírnění škody přispěl i sám majitel domu, který po zjištění požáru dům uzavřel a zabránil tak přístupu kyslíku,“ informoval Roman Žemlička z HZS Zlínského kraje.
Po uhašení požáru hasiči ještě termokamerou zkontrolovali teplotu konstrukcí domu. V časným zásahem uchránili hodnoty v předběžné výši 1,5 milionu korun.

Zdroj a foto: HZS Zlínského kraje