V Luhačovicích začala fungovat nová odstavná plocha

10.04.2022 08:41

LUHAČOVICE - Nová odstavná plocha u sídliště v Zahradní čtvrti a Družstevní ulici, která navazuje na systémové řešení parkování zavedené již na sídlišti v Masarykově ulici, začala sloužit řidičům. „Složky Integrovaného záchranného systému tímto místem opět projedou bez problémů. Celkově už byla do technické úpravy plochy, příjezdové komunikace a veřejného osvětlení investovaná částka přesahující dva miliony korun,“ informovala tisová mluvčí luhačovické radnice Hana Srncová.

Přímo na sídlišti mohou parkovat obyvatelé s trvalým pobytem, lidé bez trvalého pobytu mohou využívat odstavnou plochu v docházkové vzdálenosti. Aktuálně jsou tímto systémem zajištěna sídliště Zahradní čtvrť a Masarykova ulice. „Nově je možné parkovat v těchto lokalitách denně od 7.00 do 18.00 hod. bez omezení. Mimo tuto dobu v čase od 18.00 do 7.00 hod. je parkování umožněno pouze majitelům vjezdových oprávnění vydaných městem. Dvě karty zdarma na domácnost jsou pouze pro občany s trvalým pobytem, kteří vlastní řidičský průkaz a nejsou omezeny na SPZ auta. Pro sídliště v Družstevní ulici se nyní chystá projektová dokumentace lávky pro pěší přes řeku, která přímo propojí tuto lokalitu s připravenou odstavnou parkovací plochou a tím i zde vyřeší nedostupnost parkovacích míst. Tímto řešením se zároveň odlehčí parkovací situaci přímo u bytových domů,“ dodala mluvčí.
„Velmi důležitým krokem je, že jsme zajistili na základě opakovaných podnětů bezproblémový průjezd našich vozidel pro sběr odpadu a zajistili přístup vozidel záchranné služby či hasičů, kteří mnohdy neměli kudy projet. Cílem této úpravy je dosáhnout spravedlivějšího systému pro naše občany, kteří se do těchto lokalit vracejí večer z práce a marně hledají, kam odstavit své vozidlo. Omezit všechny, kteří tam nechávají stát auta delší dobu a většinou tam ani nebydlí. A i když ani majitelé nemají stoprocentní garanci parkovacího místa, z reakcí vnímám, že nová úprava parkování je úspěšná. Věřím, že tím brzy pomůžeme obyvatelům sídliště v ulici Družstevní, kde je parkování z celého města nejsložitější,“ vysvětlil starosta Marian Ležák. 

Nový způsob parkování si obyvatelé Luhačovic opravdu pochvalují.
„Tento systém parkování je pro nás opravdu důležitý. Největší problémy byly o víkendu, kdy veškerá parkoviště obsadili návštěvníci města a my jsme v podstatě neměli kde zaparkovat,“ popsal Radek Kaniok z Luhačovic. „I ve všední dny bylo parkoviště zcela zaplněné a mnohdy tudy nemohli projet ani hasiči. Některá auta stála na parkovišti i celou zimu,“ komentoval další obyvatel města Kamil Turza.
Vlastimil Langer

Zdroj a foto: Městský úřad Luhačovice