V Luhačovicích se hovořilo o možnostech rozvoje dopravní infrastruktury na Střední Moravě

23.09.2022 17:39

ZLÍNSKÝ KRAJ – Dvanáctý ročník mezinárodní konference Střední Morava — křižovatka dopravních a ekonomických zájmů uspořádalo ve čtvrtek 22. září v Luhačovicích Sdružení pro rozvoj dopravní infrastruktury na Moravě. Za Zlínský kraj se konference zúčastnil hejtman Radim Holiš, který nad akcí převzal záštitu, a také náměstek hejtmana pro dopravu Radek Doležel.
„Jsem velmi rád, že pokračuje stavba dálnice D55 od Otrokovic dál směrem na jih, a že této stavbě přikládá důležitost také Jihomoravský kraj. Spojení Zlínského kraje s Vídní je pro nás důležité. Konečně se rozeběhla také stavba dálnice D49 u Hulína. Musíme dělat maximum, aby pokračovala směrem na Slovensko a zároveň vytvářet tlak, aby na slovenské straně plynule navázala dálnicí R6 u Púchova. Velmi také vítám informaci, že Ministerstvo dopravy i přes současnou nelehkou ekonomickou situaci nechce utlumovat investice do silnic první třídy, ale naopak je bude navyšovat,“ uvedl hejtman Radim Holiš.
Na konferenci byla řeč nejen o aktuálních záměrech Ministerstva dopravy v oblasti investování do rozvoje dopravní infrastruktury a podmínkách k jejich realizaci, ale také o financování projektů z EU fondů, prioritních železničních stavbách ve střední a východní Moravě nebo o zjednodušení povolování staveb dopravní infrastruktury z pohledu Ministerstva životního prostředí.
„Ze strany Zlínského kraje vyvíjíme tlak na dobudování silnic prvních tříd a opravy vlakových nádraží včetně elektrifikace, aktuálně ve Zlíně a ve Valašském Meziříčí. Letos má konečně začít výstavba Palačovské spojky, která má propojit Zlínský kraj s dálnicí D48 a dále pak dálnicí D1. Nový úsek uleví Lešné na Vsetínsku. Navýšení rozpočtu od státu využijeme na opravy krajských silnic,“ dodal náměstek Radek Doležel.

Vlastimil Langer
Zdroj a foto: Zlínský kraj