V Kroměříži a ve Vsetíně vznikla nová očkovací centra, další budou ve Zlíně a v Uherském Brodě

08.04.2021 09:35

ZLÍNSKÝ KRAJ – Nemocnice v Kroměříži a ve Vsetíně otevřely nová očkovací centra, do kterých se od úterý 6. dubna přesunula vakcinace všech skupin obyvatel. V Kroměříži se nyní proti Covid-19 očkuje v hale B Výstaviště Kroměříž, ve Vsetíně se očkování přesunulo do víceúčelové haly Na Lapači.
„Očkování v Kroměříži a ve Vsetíně dosud fungovalo v nemocnicích, ve kterých bylo možné za den naočkovat přibližně dvě stovky lidí. Nová očkovací místa umožní počet očkovaných zvýšit až na tisíc osob denně. Tímto se připravujeme na vyšší dodávky očkovacích látek,“ informoval hejtman Zlínského kraje Radim Holiš.
„Na novém očkovacím místě v prostorách kroměřížského Výstaviště bylo během prvního dne naočkováno více než 400 osob převážně z kategorie 70+. Vakcinační centrum bude tento i příští týden otevřeno včetně soboty od 7 do 19 hodin, poté se budou časy a dny odvíjet od počtu dodaných vakcín,“ přiblížila krajská tisková mluvčí Soňa Ličková.
Provoz v úterý 6. dubna zahájilo také očkovací místo Na Lapači ve Vsetíně, které přivítalo první dvě stovky registrovaných zájemců o očkování. „Také toto očkovací místo je připraveno postupně navýšit počet očkovaných až na tisíc osob denně. Dosavadní kapacity vsetínské nemocnice toto neumožňovaly, nešlo tam již dodržovat rozestupy a zahlcené bylo i parkoviště u nemocnice. Přesun očkovacího místa byl tedy nevyhnutelný,“ doplnil hejtman Radim Holiš. Provozní doba očkovacího místa Na Lapači ve Vsetíně bude v pracovní dny od 7 do 15 hodin.
„Týmy z obou nemocnic odvedly skvělou práci na zprovoznění obou očkovacích center a poděkování patří všem, kdo budou zajišťovat jejich další provoz. Jsem přesvědčena, že i občané nově připravené zázemí pro očkování ocení,“ uvedla náměstkyně hejtmana Olga Sehnalová, zodpovědná za oblast zdravotnictví.
Další očkovací místo ve Zlínském kraji bude zprovozněno v uherskobrodském kině Máj v pátek 9. dubna. Nové očkovací místo bude v polovině dubna zřízeno také ve zlínské PSG aréně, kam se přesune vakcinace ze zlínské nemocnice.

K očkování proti Covid-19 je i nadále nutné se předem registrovat. Více informací k očkování zájemci najdou na webových stránkách Zlínského kraje v sekci Informace k očkování proti Covid-19: https://www.kr-zlinsky.cz/informace-k-ockovani-proti-covid-19-cl-5064.html.
Vlastimil Langer

Zdroj a foto: Zlínský kraj