V Kovárně VIVA se opět hubnulo pro dobrou věc, zaměstnanci shodili rekordních 126 kilo

07.05.2022 12:03

ZLÍN - Devátý ročník projektu Kilo za kilo skončil ve středu 4. května závěrečným převážením účastníků. Celkově za tři měsíce snížili tělesnou váhu o rekordních 126 kg. Jednomu ze zaměstnanců se dokonce podařilo zhubnout 18 kg. Za každý zhubnutý kilogram věnuje VIVA již tradičně 100 korun dětem v Praktické škole a dětském domově na Lazech ve Zlíně.
„Kolektivní hubnutí zahájili zaměstnanci v Kovárně VIVA už 27. ledna s jasným cílem - upravit životní styl a zhubnout přebytečná ‚vánoční a kovidová‘ kila. Letos se jich do projektu zapojilo celkem 39. Závěrečné převážení pod dohledem výživové specialistky Elišky Malotové přineslo i příjemné překvapení v podobě rekordního úbytku v historii projektu,“ uvedla mluvčí kovárny Kateřina Martykánová.
„Celkem se kolegyně a kolegové zbavili úctyhodných 126 kil, což je v průměru 3,2 kila na osobu,“ zhodnotil snažení kolegů Zbyněk Rozsypal, jeden z iniciátorů akce.
Nejúspěšnější byl seřizovač Marek Prikryl, kterému se úpravou jídelníčku a sportem podařilo shodit neuvěřitelných 18,4 kg. Vedení společnosti jeho obdivuhodný výkon ocenilo speciální odměnou - digitální váhou a chytrým sportovním náramkem.
 „Začal jsem snídat a připravovat si jídlo s sebou do krabiček na celý den. Vynechal jsem stravování na benzince a naopak přidal třikrát týdně posilovnu,“ prozradil svůj recept na úspěšnou redukci hmotnosti Martin a dodal, že v hubnutí chce pokračovat i nadále.
„Výsledná částka díky snažení našich lidí je 12 600 Kč a poputuje již tradičně dětem z Praktické školy a dětského domova na Lazech je v tomto roce rekordní,“ doplnil Zbyněk Rozsypal.
Zaměstnanci Kovárny VIVA společně ve výzvě „Kilo za kilo“ hubnou již od roku 2014. Motivující spojení s charitou pak za dobu trvání projektu vyneslo již téměř 85 tisíc korun.

Vlastimil Langer

Zdroj a foto: Kovárna VIVA