V Hutisku-Solanci na Vsetínsku shořela udírna

16.05.2020 15:31

HUTISKO-SOLANEC – Nedbalostní jednání při používání otevřeného ohně bylo dnes příčinou požáru udírny mezi dvěma stánky u fotbalového stadionu v obci Hutisko-Solanec v místní části Solanec pod Soláněm na Vsetínsku.

„Při požáru nebyl nikdo zraněn, předběžná škoda činí deset tisíc korun,“ informoval Roman Žemlička z HZS Zlínského kraje.
 Oznámení o požáru přijalo krajské operační středisko hasičů v 12:43 hodin. Operační důstojník  vyhlásil požární poplach jednotce profesionálních hasičů z požární stanice Valašské Meziříčí, jednotce Hasičského sboru města Rožnov pod Radhoštěm a jednotce dobrovolných hasičů obce Hutisko-Solanec.
„U požáru byli jako první místní dobrovolní hasiči, kteří ho uhasili dvěma proudy vody a posléze rozebrali část konstrukcí. K požáru přijela Policie České republiky a vyšetřovatel hasičů,“ dodal Roman Žemlička.
Zdroj a foto: HZS Zlínského kraje