V Holešově hořel stoh slámy

12.05.2022 13:09

HOLEŠOV - Od šesté hodiny večerní zasahovali čtyři jednotky hasičů v Holešově na Kroměřížsku u požáru nízkého stohu slámy o rozměrech okolo 5x12  metrů.
„Postupně se v ulici u Větřáku sjeli místní profesionální a dobrovolní hasiči společně s profesionálními hasiči z Kroměříže a dobrovolnou jednotkou ze Zahnašovic. Velitel zásahu vyhlásil druhý stupeň požárního poplachu,“ informovala tisková mluvfčí HZS Zlínského kraje Lucie Javoříková.

Po příjezdu na místo hasiči zjistili, že se jedná o požár balíků slámy, určené na vystlání chodníků mezi řádky místního jahodového pole. Při požáru nebyl nikdo zraněn.
„K likvidaci požáru hasiči použili čtyři hasební proudy vody a během krátké chvíle měli požár pod kontrolou. Majitel jahodové plantáže zajistil nakladač. Pomocí něho hasiči slámu rozebírali a prolévali vodou, aby uhasili všechna skrytá ohniska,“ dodala tisová mluvčí.

Příčina vzniku požáru a výše škody je v šetření vyšetřovatele hasičů.

Zdroj a foto: HZS Zlínského kraje