V centru Kroměříže vybuchl v bytě plyn

02.12.2022 13:23

KROMĚŘÍŽ - Dnes krátce po osmé hodině ráno došlo k výbuchu v jednom z bytů v centru Kroměříže ve Vodní ulici. Naštěstí nebyl nikdo zraněn, výše škody a příčina výbuchu je předmětem šetření.
„K události jsme v 8:14 hodin vyslali čtyři hasičské jednotky. Ještě před naším příjezdem příslušník Policie České republiky evakuoval z domu osm osob. V době výbuchu nebyla v bytě žádná osoba. Jen kocour, který přežil díky tomu, že byl zavřený na záchodě,“ sdělil Roman Žemlička z HZS Zlínského kraje.
„Na místo se sjely všechny složky integrovaného záchranného systému. Policisté okolí domu zajistili, aby se k místu nedostaly nepovolané osoby. Kriminalisté prověřují přesnou příčinu a okolnosti výbuchu. Podle dosavadních informací docházelo v bytě k úniku plynu, což vedlo k následnému výbuchu,“ uvedla Barbora Balášová, policejní mluvčí.
„Výbuch poškodil okna, střepy skla naštěstí nikoho z kolemjdoucích osob nezranily. Stavba nenese stopy poškození,“ dodal mluvčí hasičů.
Kriminalisté věc předběžně kvalifikovali jako obecné ohrožení z nedbalosti.

Zdroj: Policie a HZS Zlínského kraje

Foto z místa výbuchu: Policie ZLK