V Buchlovicích hořela stolárna

02.11.2021 16:06

BUCHLOVICE – Škodu za půl milionu korun způsobil v pondělí 1. října večer požár střechy stolárny v Buchlovicích na Uherskohradišťsku. Při požáru nebyl nikdo zraněn, příčina vzniku požáru je v šetření hasičů.
„Hlášení o požáru střechy dílny jsme přijali v 19:07 hodin. Požární poplach byl vyhlášen jednotce profesionálních hasičů z požární stanice Uherské Hradiště a jednotkám dobrovolných hasičů z Buchlovic, Boršic, Nedakonic a Kunovic. K požáru jsme vyjeli celkem se sedmi automobilovými cisternami a jedním dopravním automobilem,“ informoval Roman Žemlička z HZS Zlínského kraje.
Po příjezdu na místo události hasiči zjistili, že hoří v podkroví stolářské dílny. K uhašení požáru použili tři útočné proudy C a jeden vysokotlaký proud vody.
Podle mluvčího hasičů byly uchráněny hodnoty v předběžné výši 2,5 milionu korun.

Zdroj a foto: HZS Zlínského kraje