V Bánově byla zjištěna dvě ohniska nákazy britské mutace

06.06.2021 12:25

ZLÍNSKÝ KRAJ – Ke dni 6. června byla v obci Bánov na Uheskohradišťsku zjištěna dvě ohniska nákazy onemocnění COVID-19 s celkovým počtem 28 potvrzených případů. „Laboratorní analýzou byla v tamní mateřské a základní škole potvrzena britská mutace onemocnění. Pozitivní vzorky PCR testu byly odeslány k celogenomové analýze do Národní referenční laboratoře,“ uvedla dnes krajská tisková mluvčí Soňa Ličková.
„Díky dobré spolupráci personálu školy a hygienické stanice se nám podařilo ohniska včas objevit a zavést potřebná opatření. Jasně se tímto případem potvrzuje důležitost testování, musíme se k němu stavět zodpovědně až do posledního letošního školního dne,“ řekl hejtman Zlínského kraje Radim Holiš.
V mateřské škole bylo potvrzeno 17 nakažených osob. V Základní škole Bánov, která je spádovou pro děti z obcí Bánov, Suchá Loz, Bystřice pod Lopeníkem a ze Starého Města, bylo k dnešnímu dni potvrzeno onemocnění COVID-19 u 11 osob. Krajská hygienická stanice Zlínského kraje zavedla ihned po prvním potvrzeném případu protiepidemická opatření a byly vytrasovány rizikové kontakty.
„Z důvodu nárůstu počtu onemocnění a vysokému riziku šíření nákazy v mateřské škole bylo Krajskou hygienickou stanicí 29. května vydáno rozhodnutí o mimořádném opatření. Školka je uzavřena. V pondělí a v úterý bude, po dohodě s ředitelem, nařízeno ředitelské volno v základní škole,“ informoval hejtman Radim Holiš.  
Krajský hygienická stanice přistoupila k provedení PCR testů formou poolování v základní škole. Testování bude provedeno u dětí, žáků i personálu školy po zaškolení a instruktáži odbornými laboratorními pracovníky 8. června.

Vlastimil Langer

Zdroj: Zlínský kraj
Ilustrační foto: Archiv SNZ