Úředníci podstoupí povinné preventivní testování, provoz krajského úřadu se nezmění

17.01.2022 09:55

ZLÍNSKÝ KRAJ – Podle nařízení Ministerstva zdravotnictví počínaje 17. lednem musí všichni zaměstnanci podstoupit povinné testování na onemocnění covid-19, a to dvakrát týdně.
„Toto preventivní opatření by mělo v závislosti na šíření varianty omikron trvat nejdéle tři týdny. Antigenní testy podstoupí také všichni zaměstnanci Krajského úřadu Zlínského kraje, tedy i ti, kteří jsou očkovaní nebo prodělali covid-19 v posledních šesti měsících,“ uvedla krajská tisková mluvčí Soňa Ličková.

Testovat se budou zaměstnanci postupně před nástupem na pracoviště, v časovém rozmezí od 6:30 do 8:30 hodin. Hlavními testovacími dny budou pondělí a čtvrtek, službu bude zajišťovat specializovaná firma.
„Povinnost testování se týká všech zaměstnanců, včetně členů zastupitelstva a dalších orgánů obcí, neprokáží-li se testem od jiného zaměstnavatele nebo testem provedeným zdravotníkem,“ doplnila tisková mluvčí.

S ohledem na šíření onemocnění covid-19 upřednostňuje Krajský úřad Zlínského kraje písemný, elektronický či telefonický kontakt před osobním. Zaměstnance krajského úřadu mohou zájemci kontaktovat prostřednictvím elektronické podatelny: podatelna@kr-zlinsky.cz nebo telefonního čísla 577 043 111. Dále se občané mohou obracet na konkrétní pracovníky prostřednictvím přímých kontaktů, zveřejněných na webových stránkách kraje: https://tel.kr-zlinsky.cz/

„Provoz krajského úřadu se nemění, úřední hodiny zůstanou i nadále beze změny,“ potvrdil Milan Štábl, ředitel Krajského úřadu Zlínského kraje.

Vlastimil Langer

Zdroj: Zlínský kraj

Foto: Archiv SNZ