Ukliďme Česko i Valmez – podzimní úklid začíná

20.09.2021 07:07

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ - Týden od pondělí 20. do neděle 26. září bude ve Valašském Meziříčí patřit tradiční dobrovolnické akci Ukliďme Česko – Ukliďme Valmez. Občané si mohou sami vybrat lokalitu, kterou chtějí uklidit.

„Valašské Meziříčí se již podruhé v letošním roce stane součástí kampaně Ukliďme Česko, která navazuje na celosvětové hnutí Ukliďme svět. Do podzimního úklidu se občané mohou zapojit samostatně nebo vytvořit týmy a poté si vybrat lokalitu, kterou vyčistí od nepořádku,“ uvedl tiskový mluvčí meziříčské radnice Jakub Mikuš.
„Zároveň mají možnost zaregistrovat se na www.uklidmecesko.czjako organizátoři úklidu a postupně se k nim třeba připojí další. Vytříděný odpad mohou následně odevzdat do sběrného dvora na ulici Mikoláše Alše,“ vysvětlila Alena Střítezská z oddělení rozvoje města.
Další možností je se na místě složení odpadu a jeho následném odvozu předem domluvit s Michalem Lysákem z odboru komunálních služeb radnice, tel. 571 674 527. Hlavní úklidovým termínem je letos týden od 20. do 26. září.

Dobrovolníci se také mohou připojit k jedné z valašskomeziříčských organizací, která si místo i den úklidu již zvolila. Přehledná tabulka zapojených spolků je k dispozici na webu města ZDE. „Nikdo by doma neměl zapomenout pevné rukavice a pytle na odpadky. Pokud se občané přidají k některé z organizací, odpadový pytel dostanou na místě srazu,“ doplnila Střítezská.

Iniciativa Ukliďme Valmez, směřující k udržitelnému rozvoji v oblasti ochrany přírody, probíhá od roku 2020 v rámci projektu Zdravé město pod záštitou místní radnice. Více informací k úklidu na www.uklidmecesko.cz.
Vlastimil Langer

Zdroj: MěÚ Valašské Meziříčí