Ujíždět policistům se opilému řidiči nevyplatilo

25.10.2022 07:23

UHERSKOHRADIŠŤSKO - Ujíždět policistům se nevyplatilo osmatřicetiletému řidiči. Hrozí mu až tříleté vězení včetně zákazu řízení!
„V sobotu 22. října krátce před druhou hodinou ráno zastavovala hlídka uherskohradišťských policistů vozidlo značky BMW. Řidič, který jel přes Uherské Hradiště ale na znamení nereagoval a zastavit rozhodně nehodlal. Naopak šlápl na pedál a začal ujíždět směrem na obec Modrá. Policisté za ním okamžitě vyjeli a stále dávali výzvu k zastavení. Řidič ale jakoby neslyšel a zběsilou jízdou pokračoval dál. Mezi Modrou a Bunčem se mu do cesty postavila srna. Následoval střet, po kterém ještě chvíli policistům ujížděl. Nakonec nezvládl průjezd zatáčkou a vyjel vlevo mimo silnici, kde havaroval do náletových dřevin,“ popsala událost Milena Šabatová, policejní mluvčí.
Tím svoji nebezpečnou jízdu ukončil. Policisté u něj provedli dechovou zkoušku. Vykázala 2,18 promile alkoholu! Podnapilý řidič utrpěl zranění, se kterým ho přivolaní záchranáři odvezli do Uherskohradišťské nemocnice. Škoda je prozatím vyčíslena na šedesát čtyři tisíc korun.
Vlastimil Langer
Zdroj a foto: Policie Zlínského kraje