Uherskohradišťská nemocnice podpoří běh a procházku pro miminka do dlaně

29.04.2022 16:35

UHERSKÉ HRADIŠTĚ -  Organizace Nedoklubko, se kterou pojí Uherskohradišťskou nemocnici dlouhá a úspěšná spolupráce, pořádá v neděli 1. května charitativní běh pro miminka do dlaně. „Cílem je upozornit na problematiku předčasného porodu, vyzdvihnout špičkovou úroveň české neonatologie a finančně podpořit konkrétní novorozenecká oddělení, která o předčasně narozené děti pečují,“ uvedla tisková mluvčí nemocnice Lucie Sedláčková.

„Běh a procházku pro miminka do dlaně pořádáme i letos u příležitosti Světového dne rodičů předčasně narozených dětí. Pokud chcete podpořit novorozenecké oddělení v Uherskohradišťské nemocnici, není nic jednoduššího než se zaregistrovat a vyrazit. Můžete zaběhnout maraton, symbolicky oběhnout blok nebo se projít s kočárkem. Každý kilometr se počítá,“ řekla Karla Uherková z organizace Nedoklubko.

„Nedoklubko podporuje naši nemocnici dlouhodobě a vždy se jedná o výbornou spolupráci. Díky organizaci jsme mohli pořídit spoustu nezbytných pomůcek pro nejmenší miminka. Moc si jejich pomoci vážíme a děkujeme za ni. Náš tým je na neděli připravený. Doufám, že se nám podaří nachodit a uběhnout co nejvíce kilometrů,“ dodala primářka dětského oddělení Irena Baroňová.

Minimální výše startovného je 100 Kč, celá částka poputuje na podporu konkrétního novorozeneckého oddělení. Vybraný výtěžek bude použit na potřebné pomůcky a vybavení.

Vlastimil Langer
Zdroj a foto: Uherskohradišťská nemocnice