Uherskohradišťská nemocnice dostane za boj s COVIDEM-19 Cenu města Uherské Hradiště

10.09.2021 11:56

UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Zastupitelstvo města Uherské Hradiště rozhodovalo 6. září o udělení nejprestižnějšího ocenění města. „Cenu města Uherské Hradiště si však letos neodnese žádná konkrétní osoba. Za záchranu lidských životů a zdraví občanů a vynikající péči o nemocné v období mimořádné situace způsobené epidemií nemoci COVID-19 udělili zastupitelé Cenu města za rok 2020 Uherskohradišťské nemocnici a.s.,“ informoval tiskový mluvčí hradišťské radnice Jan Pášma.

„Nasazení všech zdravotníků i pomocného personálu Uherskohradišťské nemocnice a.s. v období koronavirové krize bylo mimořádné, příkladné a vysoce profesionální, a to i přes to, že se často pohybovalo na samotné hranici možností. Místní lékaři a sestry zachránili mnoha občanům zdraví či dokonce život. Není proto pochyb o tom, že Uherskohradišťská nemocnice si Cenu města Uherské Hradiště za rok 2020 zaslouží. Cena bude slavnostně předána, spolu s předáním loňským laureátům, 15. října ve Slováckém divadle,“ řekl starosta města Uherské Hradiště Stanislav Blaha.

Cena města Uherské Hradiště je udělována od roku 1997, kdy se jejím prvním držitelem stal sbormistr a dirigent Karel Dýnka. Vloni byla Cena města Uherské Hradiště udělena lékařce Evě Dokoupilové, herci Vladimíru Doskočilovi a akademickému sochaři Jindřichu Martinákovi. Po dětském folklorním souboru Hradišťánek, který byl oceněn spolu se dvěma osobnostmi v roce 2004, je Uherskohradišťská nemocnice historicky teprve druhou organizací (právnickou osobou), které byla cena udělena.
Vlastimil Langer

Zdroj a foto: MěÚ Uherské Hradiště