Uherské Hradiště se připojilo k národní výzvě deset tisíc kroků

05.04.2021 07:08

UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Uherské Hradiště se připojuje k národní výzvě 10 000 kroků, která je postavena na pravidelné denní chůzi. „Primárním cílem není denně ujít 10 tisíc kroků, ale začít chodit pravidelně a víc než dosud. Odpovědí může být nejen pevnější zdraví, ale snad i možnost poznat při chůzi či běhu místa, kterých si z auta či autobusu nemůžete všimnout,“ uvedl tiskový mluvčí hradišťské radnice Jan Pášma.
Projekt spolku Partnerství pro městskou mobilitu si klade za cíl motivovat veřejnost k chůzi jako základní lidské aktivitě při pohybu ve městě, ale i mimo ně. Výzva 10 000 kroků se snaží vrátit nejpřirozenější lidský pohyb zpět do našich životů, a to ať už za účelem dopravy nebo trávení volného času.
Aktivity jako chůze, běh nebo Nordic Walking působí příznivě na náš organismus a posilují jeho obranyschopnost, hlásají organizátoři.„Výzva 10 000 kroků odstartuje v dubnu, nicméně zaregistrovat do ní se můžete již nyní. Přihlášení dospělí zájemci se mohou účastnit samostatně nebo v týmu. Nachozené nebo naběhané kilometry jsou následně bodově ohodnoceny. Osoby s vyšším věkem a hmotností mají speciální bodové hodnocení, což jim dává možnost umístit se stejně jako ostatním. Týmy mohou být tvořeny libovolně, ať už jako rodina, zájmový spolek nebo firma,“ popsal místostarosta města Uherské Hradiště Jaroslav Zatloukal.

Vykonané aktivity je možné zaznamenávat na libovolném zařízení (mobilní aplikace, chytré hodinky apod.) a následně je do svého profilu na www.desettisickroku.cz nahrát. I přesto, že hlavním cílem a odměnou zároveň je upevnění našeho zdraví, jsou pro ty nejzdatnější připraveny zajímavé ceny od partnerů akce.

A proč právě také Uherské Hradiště? Podívejte se kolem sebe, kolik míst tohoto krásného města míjíte bez povšimnutí nebo je znáte jen z fotografií. Uherské Hradiště je navíc zasazené v krásném přírodním koutu a lemované řekou Moravou, takže pěší výlety za hranice města vám otevřou netušené možnosti. Navíc, máte-li soutěžního ducha, můžete se poměřit s ostatními.

„Účastníci si budou moci porovnávat aktivitu s dalšími obyvateli města, ale i s lidmi z jiných měst. V závěru budou na městské i celostátní úrovni vyhlášeni nejaktivnější „chodci“ a získají drobnou odměnu. Neporovnatelně větší výhru však mohou věnovat sami sobě – pevnější zdraví a hlavně skvělý pocit, že něco dokázali. Vítězi jsou prostě všichni,“ vyjádřil se starosta města Stanislav Blaha.

Občané z Uherského Hradiště a okolí se k Výzvě 10 000 kroků mohou připojit na webu https://www.desettisickroku.cz/uherske-hradiste.  Zde jsou k nalezení také konkrétní příklady pěších tras, plných zajímavostí, památek, či přírodních krás. Ať už s výzvou, nebo mimo ni, se může jednat o vítaný cíl pěších výletů s celou rodinou.

Vlastimil Langer

Zdroj a foto: MěÚ Uherské Hradiště