Udírna byla příčinou požáru stodoly na Vsetínsku

20.01.2024 16:31

KOMÁROVICE – K požáru stodoly vyjíždělo dnes krátce před polednem pět hasičských jednotek do Komárovic, místní části města Kelče na Vsetínsku. Hasiči také vyhlásili druhý stupeň požárního poplachu.

„Při požáru nebyl nikdo zraněn. Vyšetřovatel hasičů zjistil, že ve stodole se nacházela udírna, ve které se od rána udilo. Škoda způsobená požárem byla předběžně odhadnuta na 100 tisíc korun,“ informovala Lucie Javoříková, tisková mluvčí HZS Zlínského kraje.

Hasiči po příjezdu na místo průzkumem zjistili, že požár zasáhl jednu z částí stodoly a hrozilo rozšíření na celý objekt a blízko stojící rodinný dům. „První jednotka hasičů nasadila dva hasební proudy vody, kterými požár během několika minut lokalizovala. Poté celý objekt hasiči zkontrolovali termokamerou a velitel zásahu mohl ohlásit likvidaci požáru,“ sdělila tisková mluvčí.
Zdroj a foto z místa požáru: HZS Zlínského kraje