U rodinného domu v Kostelci u Holešova hořel malý sklad stavebního materiálu

16.03.2022 12:04

KOSTELEC U HOLEŠOVA - K původně hořícímu přístřešku u rodinného domu v Kostelci u Holešova vyjely čtyři jednotky hasičů vyjížděli v úterý 15. března večer hasiči.
„Hlášení o požáru jsme přijali v 19:03 hodin. Průzkumem v dýchacích přístrojích jsme zjistili, že hoří malý sklad na stavební materiál v blízkosti rekonstruovaného rodinného domu. K uhašení požáru jsme použili dva útočné proudy C. Doplňování vody k hašení bylo prováděno z místního vodovodního řadu. Bylo odebráno asi 7 000 litrů vody,“ informoval Roman Žemlička z HZS Zlínského kraje.
Vyšetřovatel hasičů zjistil od svědka, že ještě než začal hořet sklad, byl před ním rozdělaný oheň, u kterého nikdo nebyl. Z ohniště se plameny přenesly na sklad. „Nikdo nebyl zraněn, škoda způsobená požárem byla určena v předběžné výši 30tisíc korun,“ dodal mluvčí hasičů.

Zdroj a foto z místa požáru: HZS Zlínského kraje