U požáru v rodinném domě v Kostelanech zasahovalo pět jednotek hasičů

06.08.2022 08:59

KOSTELANY – K požáru rodinného domu v Kostelanech na Uherskohradišťsku vyjíždělo dnes po půl třetí hodině ranní pět hasičských jednotek.
„Při průzkumu domu jsme uslyšeli, že za vraty garáže někdo volá o pomoc. Vrata jsme uvolnili a pomohli muži ven. Ten nám sdělil, že někoho zabil. Dům jsme prohledali, ale žádnou další osobu jsme nenašli. Vzhledem k tomu, že muž nějakou dobu pobýval v zakouřeném prostředí, ošetřili ho zdravotníci. Byl velmi dezorientovaný, proto byl odvezen k dalšímu ošetření do nemocnice,“ informoval Roman Žemlička z HZS Zlínského kraje.
Požár byl uhašen dvěma vysokotlakými proudy vody. Na místo požáru se dostavila policie a vyšetřovatel hasičů. „Ve vyšetřování příčiny vzniku požáru a výše škody se bude pokračovat dnes v dopoledních hodinách,“ dodal mluvčí hasičů.
U požáru zasahovala jednotka HZS Zlínského kraje stanice Uherské Hradiště a dobrovolní hasiči obcí Nedakonice, Kunovice, Boršice, Kostelany nad Moravou.

Zdroj a foto z místa požáru: HZS Zlínského kraje