U požáru stohu slámy zasahovaly čtyři jednotky hasičů

15.01.2022 08:46

HŘIVÍNŮV ÚJEZD - V časných ranních hodinách hořel malý stoh slámy v Hřivínově Újezdě na Zlínsku. Nikdo nebyl zraněn, předběžná škoda činí pět tisíc korun, uchráněné hodnoty deset tisíc.

„Hlášení, že hoří tři balíky slámy ve stohu, jsme přijali v 3:38 hodin. Požární poplach byl vyhlášen jednotkám profesionálních hasičů z Luhačovic a ze Zlína a jednotkám dobrovolných hasičů obcí Velký Ořechov a Hřivínův Újezd,“ uvedl Roman Žemlička z HZS Zlínského kraje.

Cestu k požáru hasičům komplikovala místy namrzlá silnice. Po příjezdu na místo hasiči potvrdili požár balíků poskládaných do malého stohu. „K uhašení nasadili dva vodní proudy vody. Stoh potom rozebrali manuálně. Požárem bylo zasaženo deset balíků slámy. Uchráněno bylo patnáct balíků,“ dodal mluvčí hasičů. Příčina požáru zůstává ve společném šetření hasičů a policie.

Zdroj a foto z místa požáru: HZS Zlínského kraje