U Otrokovic se srazily dnes v noci dva vlaky

05.02.2021 14:09

OTROKOVICE – Krátce před druhou hodinou noční na železniční trati v Otrokovicích narazil nákladní vlak jedoucí ve směru od Tlumačova do Otrokovic do zastavené vlakové soupravy převážející nová osobní vozidla.
„Při srážce nebyl nikdo zraněn, škody půjdou do milionů korun. Dechové zkoušky byly u obou strojvedoucích negativní,“ uvedla policejní mluvčí Monika Kozumplíková.
Provoz na železniční trati byl na několik hodin přerušený, cestující vozily autobusy.
„Oznámení o nehodě dvou vlaků přijalo krajské operační středisko hasičů krátce před druhou hodinou v noci. Na místo ihned vyjeli profesionální hasiči ze stanic Otrokovice a Zlín. Po příjezdu zjistili, že vykolejily čtyři vagony s osobními auty. Na místo přijeli drážní hasiči z Přerova, Brna a Havlíčkova Brodu, kteří šetří okolnosti nehody,“ informovala tisková mluvčí HZS Zlínského kraje Lucie Javoříková.
Veškeré okolnosti této nehody prověřují také zlínští kriminalisté, kteří zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu obecné ohrožení z nedbalosti.

Zdroj: Policie Zlínského kraje a HZS
Foto: HZS Zlínského kraje